Červenec 2018

Jsem jedinečná !!! +kamarádství jak čivava

24. července 2018 v 22:06 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně
nameofforest jedinečná
https://liveyourlifelyl.files.wordpress.com/2014/04/mantra-of-the-week_1.jpg

Já jsem jáá. Já jsem jedinečná !!! A líbí se mi to.

Dnes jsem byla inspirována jednou moc moc hezkou pohádkou/příběhem o malé dušičce a sluníčku. (moc doporučuji nejen dětem, protože jsem si z té knížky něco vzala i já)(napsal ji Neale Donald Walsh)
já mám duši nameofforest
https://www.antikvariat-bohumin.cz/images_zbozi/23161_2_big.jpg

Všichni jsme jedineční. I já jsem jedinečná (pro neznalce: ne nějak nadřazená nebo něco tak, ptorože jedineční jsme všichni jen každý v něčem jiném). Malá duše z knížky chtěla být odpouštějící, jiná duše byla přítelská.
Já bych chtěla být šťastná duše. Být šťastná (což jsem) a taky dělat lidi kolem sebe šťastnými. Hele, třeba každý, kdo uvidí čivavu se hned začne usmívat a je celý naměkko a šťastný, tak nějak plný lásky a radosti z (obyčejného) života. Taky bych chtěla být takovou lidskou čivavou. Stačí být přátelskou čivavou a hned máte kamarády (+další možnosti být šťastný). Třeba dnes jsem vyšla se svým čivaváčkem ven a hned k němu rovnou čtyři holky z Itálie.
Rady do života: když chcete mít kamarády je fajn býti komunikativní, usměvavý a pro případ nebát se angličtiny nebo cizích jazyků.
Když nejste nějak komunikativní tak postupujte podle mého účinného návodu: překonejte se! Ne nuceně, berte to jako výzvu.
Nechci se teď nějak chválit (stejně se právě teď chválím) , ale v poslední době jsem se hodně zlepšila v angličtině a šikne se to skoro furt.
civava nameofforesthttp://visihow.com/images/5/55/Meme_Because_a_happy_chihuahua_means_a_happy_you.jpg

Co když vím, kdo jsem?

To je další otázka (kterou se ptala i malá duše). Když už to víš/víte tak žijte tak! Buďte tím kým jste. Jasně, jak to, že nejste tím kým vlastně jste? Trochu šílené. Pokud jste šťastná duše, buďte happy.

Krásný den vám přeji já.Smějící se

Inspirace/zamyšlení

13. července 2018 v 14:12 | Tahvoina |  Knihy
Dobré odpoledne, už zas jsem se rozhodla přečíst si starou Bellu a Sebastiána (starou, protože je to nějaké staré vydání od babičky). Týjo, už zas píši po česky. V poslední době nevím jakou řečí mám mluvit a psát. Možná ztroskotám u angličtiny, která je univerzální pro všechny. Ale to už zabíhám do jiného tématu, takže teď přesedlám na slovenštinu, protože ta knížka je v slovenštině a kousek bych sem ráda napsala.
Tak ešte raz vás vítam.

Čo nás neučia v škole-život

C.Aubryová- Bela a Sebastián
,,... a Cézar ho naučil šetriť sily, aby sa mohol vrátiť späť takým istým krokom, akým vystupoval hore. Áno, Sebastián vedel toto všetko veľmi dobre. Poznal tiež zvieratá, aké ľudia zdola nikdy ani nevideli. Na čo mu bola abeceda, ktorú ho chcela Angelina silou-mocou naučiť, keď mu stačila stopa zvieraťa na čerstvom snehu, aby z nej vyčítal celý príbeh? Na čo mu boli číslice, keď vedel, ktoré vtáky žijú v pároch a ktoré v kŕdľoch? V skutočnosti bol Sebastián múdrejší než tí, čo chodia do školy."
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMzY0NmE4OTUtOGJjMy00OTQyLTk0ZGYtYzFjNzQwNjQ0MThhXkEyXkFqcGdeQXVyODY2Njk4ODk@._V1_.jpg

V škole nás nič takéto nenaučia. Prečo? Chcela by som bývať niekde v horách, mať koňa, ovce, kozu, sliepky a drevený domček. Ja nechcem žiť vo veľkomeste (áno, žijem vo veľkomeste a práve v tom veľkom, smradľavom a priamo v centre) a stroskotať pri obrazovkách počítačov v nejakej fabrike. Programovanie je super parádna záležitosť, ktorú vám ľudia môžu závidieť (plat, vedomosti +kopu ďalších vecí, ktoré sa mi nechce rozpisovať).
V škole nás tiež nenaučia žiť- učíme sa najskôr kôli vysvedčeniu, potom prídu testy, prijímačky, matura a potom vysoká. A naša milá pani učiteľka nám potom povie, že sa učíme dva roky napred než by sme mali, aby sa nám nenudili mozgy. Namiesto kvadratických rovníc by sme si mohli zopakovať trebárs obyčajné počítanie z hlavy- mimochodom, viete ako vyzerá trieda deviatakov, ktorým povedia, že na prijímačkách nesmú mať kalkulačky ani tabulky? Sú vykoľajení a budú na vás čumeť koľko asi môže byť 3 krát 8.
Skúste sa zamyslieť.

Jinak, zas jsem se nějak dala na nightcore. Hezký den přeji.Úžasný