Duben 2016

Sorrač učka!

27. dubna 2016 v 17:10 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně
NEKOPÍRUJTE prosím!!!
Každému z vás sa určite podarilo povedať voláku kravinu a rozosmiala sa celá trieda na celý deň. A tento článok je len a len pre pobavenie, aby ste sa smialy podobne ako my v triede. Niektoré hlášky nie sú z našej školy, ale z napr. sestrinej, alebo čo mi hovorili iný ľudia.
1.
Fyzikárka Romanovi: Nehúp sa, dolámeš sa! Nie, že by ťa bola škoda, ale si zákonom chránený jak kamzík.

Alebo inokedy:
Robo: No, vypadlo mi to z hlavy.
Fyzikárka: Tak si to zdvihni.

Mišo ide po papier do kabinetu. Fyzikárka: Nešuchci sa!
Mišo: Neviem to nájsť
Fyzikárka: To sú celí muži! Dievčatá, tohto si neberte!
Mišo: Ježíš!
Fyzikárka: A nehovor mi Ježíš, ale Kvetka.
Mišo: A móžem?
Fyzikárka: Nie, že čo by si hovoril 50ročnej žene-Čau Kvetka?!
Čo si sa s koňom zrazil?!
2.
(viete ako sa zľahčuje robenie okrajov v zošitoch: urobia sa kružítkom dierky)
češtinárka: stačili by 2 dírky ne...1,2,3,4,5,6!
spolužiak: Ale pani učitelko tam je ich 8.
3.
spolužiak: Pani učitelko jak vy znáte fotbal?
češtinárka: Já u toho žehlím :DDD
4.
učitel/ka: A čím to v TV začíná?
spolužák: Reklamou!!!
5.
spolužiačka: Vy ste tu knihu četla?
češtinárka: Jo, za dvě hodiny jsem to ve vaně přelistovala.
6.
češtinárka: zavřete sešity! Vraždím až po neděli.
7.
spolužák: Vždyť ty nemáš vodovky!
jiny spolužák: Klid, mám štětec.
8.
matikárka: Klidně počítej na kalkulačce.
spolužák: A já to typuju z hlavy!
9.
(spolužák čakal pred tabulou, aby mu učiteľka zapísala známku a mal vyplazený jazyk)
učitelka: Vystřel XY
spolužiačka: Pí.uč. on větrá jazyk!
10.
(po telesnej výchove si spolužiak vyzul smradľavé a spotené ponošky)
spolužiak: Pani učitelko, nechcete ponožky? Vůně přírody!

Děkuji za pozornost a doufám, že ste se pobavili. Pokud chcete další díl napište do komentáru. Krásný den přeje Tahvoina.Smějící se

Jediná

21. dubna 2016 v 20:07 | Tahvoina |  Hudba

Shudder Before the Beautiful !!!

endless
Doufám, že jste už o téhle písničce slyšeli. Je to jediná písnička, která se mi od Floor líbí. Když v Nightwish nebyla Tarja tak to tak trochu upadalo (Anette prý live zpívala hrozně a z live videii na YouTube je to taky vidět. Jako Anette není špatná, ale nebylo to to pravý vořechový). Když do Nightwish přijela Floor nebyla jsem nadšená a Élan, Before the Beautiful, nebo Sagan byli takový, že jsem měla picit, že Nightwish nebude patřit mezi ty nej kapely. Floor pravdu říci v Before the Beautiful vypadala jako chlap převlečený za ženskou, který vypadal jako namakeupovaná panda. Ale našla sem Shudder Before the Beautiful- to bylo konečně jako to co se mi na Nightwish líbí. Epické části, chytlavý refrén a melodie a všecko bylo takový ne tuctový ani ne nějaký jiný žánr- prostě to Shudder Before the Beautiful je takové jak má být.
endless

Čudo Judo

15. dubna 2016 v 18:31 | Tahvoina |  Příroda, cestování a zvířata
Dnes som si len tak prezerala kadejaké články o Slovensku a zrazu na mňa vyletel obrázok podivného velkého šutráka. A vtedy ma napadlo o čom dnes napíšem- o čudách aj judách na Slovensku. Prajem príjemné čítanie Usmívající se

Skalný stratený budzogáň

V Rajeckej doline, na svahu vrchu Žibrid sa nachádza veľmi zaujímavý prírodný úkaz. Skalný budzogáň. Tento výtvor prírody sa zaradil medzi 7 najkrajších prírodných krás na Slovensku. O skalnom budzogáni existuje jedna legenda, ktorá vysvetľuje jeho vznik. Teda v minulosti na tomto svahu rástol Hromodub. Jedného dňa okolo neho prechádzal obor, a keďže mu chýbal budzogáň, tak si povedal, že si z toho Hromodubu vyrobí nejaký. Ako si tak vyrezával svoj nástroj, nevšimol si, že z neho vyteká miazga a prilepil sa ňou o zem. Keď to zistil, tak sa veľmi nahneval a z celej sily ho zapichol do zeme a preklial ho a z budzogáňa sa stala skala, ktorá tam stojí dodnes.
nameofforest

Slnečné skaly

Na týchto skalách ma najviac zaujal ich názov. Mám však problém- veľa zaujímavostí som na nete nenašla...

Skalné obydlia v Brhlovciach

Dodnes sa traduje, že tunajšie skalné obydlia majú vlastne svoj pôvod v ochrane domáceho obyvateľstva pred nájazdmi Turkov v 16. a 17. storočí.
Krásny deň vám praje Tahvoina Usmívající se

Neklasická klasika

12. dubna 2016 v 18:57 | Tahvoina |  Hudba

Adrian von Ziegler- metalově-klasický klasiciska a skladatel soundtracků a různé filmové hudby

Už jsem o Adrianovi napsala dva články (jeden o něm a ten druhý o jeho hudbě doporučuju aby jste si je alespoň prohlídly, aby jste něco věděli o skladateli, který tuto skvělou hudbu skládá). Už jsem psala, že se mi od něho líbí Ancient Storm, Kingdom of Bards, Wolf Blood, Druidic Dreams a několik dalších a tohle bude něco jako druhý díl.

Into Sunlight- album: Requiem

Nejdřív, když sem jí objevila, jsem si myslela, že bude podobná jako My Black Rose, nebo něco takové. Mýlila jsem se, je jiná jako ostatní, je zajímavá, krásná, jemná a skoro nepopsatelná.
requiem

Lunara- album: Feather and Skull

Patří to k emocionální hudbě a nijak inak mi nenapadá jak to popsat. Nejdřív je tam to jemné cingrlátko a pak do toho začne trochu keyboard a celé je to jako usínáni. Pokud bych tuhle píseň měla popsat nkolika slovy, řekla bych: Usínání, spánek, sen, který se nám nelíbil a pak zjištění, že už je ráno a nový den.
lunara

Feather and Skull- album: Requiem

Píseň se jmenuje jako ten album, a mě to nejdřív trochu pletlo a měla jsem pocit, že to bude asi něco zvláštního. Ano je to netypicky typické pro Zieglera a míchají se tam jemnější části s těmi hodně zajímavými.
feather
feather

Spirits of the Wild- album: the Celtic Collection

Trochu mi to připomíná Wolf Blood, až nato, že jemnější. Při téhle písni si pědstavuji divožijící zvířata v krásných slovenských tatranských lesích. Kdoví jestli Ziegler zná Tatry?
spirits

Beautiful Dreams- the Celtic Collection

Je těžko popsát Překrásné Sny. Mě se automaticky vybaví nějaké zvířata a les, v pozadí hory se zasněženými vrcholky a nějaké ty kytky. Pochvalte se do komentů co si představujete vy.
beautiful dreams
Krásný den přeje Tahvoina Usmívající se Dalo by se tady popsat hodně zajímavých písniček, ale nechci vás unudit a prosím koukněte si i jiné články, proto že jsem na těch posledních asi devět měla velikou sledovanost.


Princezno, padá ti korunka

11. dubna 2016 v 16:25 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně

Hlavu vzhůru princezno... padá ti korunka! Smějící se

Všechny holky jsou v hlouby duše princezny i když mnohé si to nepřipustí. Ale i tak jsme pro rodiče malé zlaté princezničky, v tajných snech co se nám přikradou do spaní sníme o tom jak k nám přijde princ a žijeme pohádkovým životem. Jestli jsme malé holčičky, které se hrají s panenkami, nebo tvrdý holky myslím, že by žádné z nás nevadilo žít na pohádkovém zámku. (obrázek je ze stránky: http://data1.whicdn.com/images/90318203/large.jpg)
nameofforest

Pohádka pro každou princeznu- malou i velkou

MIRROR MIRROR! Ano, pokud tu pohádku znáte určitě víte, že se jí oplatí podívat. Není to ta klasická princezna, které chce macecha ukradnout království. Tahle zlá královna je Julia Roberts a má problémy s vráskama a potřebuje se provdát za nějakého hezkého a bohatého prince, protože království je v dluhech. Jednoho dne se takový princátko objeví a zachrání ho Sněhurka (Lily Collins) a poté se do něj zamiluje jak královna tak Sněhurka. Sněhurka jednoho dne bude muset království oputit a vejde do lesa kde žijí "obrovský" trpaslíci. Naučí se bojovat mečem a s pomocí sedmi vynalézavých trpaslíků se rozhodne znovu si přebojovat království. Doporučuji vám aby jste si to koukli a ta píseň na konci je skutečně chytlavá Smějící se
nameofforest
nameofforest

Věrnost do konce života

2. dubna 2016 v 18:38 | Tahvoina |  Příroda, cestování a zvířata

YOU ARE FOR YOUR DOG LIKE GOD

Ak vás má pes skutočne rád spraví pre vás čokoľvek, je schopný za vás aj zomrieť. Zaujímavo bolo toto opisované v knihe Volanie divočiny od Jacka Londona keď sa pes Buck dostal k Johnovi Thorntonovi a považoval ho za svojho skutočného pána. John mu prikázal skočiť do priepasti a Buck skočil, no zadržali ho, aby sa nezabil. Je to trochu až strašidelné ako sú naší chlpatý miláčikovia verný.
Psie srdce bije za dvoch. Najskôr za pánička až potom za seba.
Dobrým príkladom vernosti psa je Hačikó, Bílý pes Goro, alebo Biely bim čierne ucho. Možno ste už o nich počuli a vernosť môjho psa síce nie je až taká, ale vyskúšala som ho už niekoľko krát.
(obrázok z filmu Biely bim čierne ucho)
nameofforest.blog.cz

Skúšala som vernosť môjho psa Smějící se

Myslím, že som ešte nepísala o mojom čivaviačikovi menom Pappy. Už nejaký čas som si všímala jeho chovanie keď som si ľahla na zem a robila som sa, že plačem pribehol ku mne ako namydlený blesk a začal mi olizovať tvát. Trochu ma zaslintal, ale skúšku zvládol dobre a lízal mi tvár až dovtedy kým som sa nezačala rehotať. Dnes sme si zašli na 10 kilometrovú prechádzku a Pappy už ledvaj dychčal popri mamine a ja som ho zavolala (bola som hodný kusisko pred nimi) a on tak rýchlo pribehol ku mne s vyplazeným jazykom dychčal jako slon, ale aj tak je ochotný za mnou bežať tak rýchlo ako jeho nožičky idú. (na obrázku je trochu staršia, ale stále krásna fotka Pappyho)