Únor 2016

Přerábka Vampire Knight

25. února 2016 v 20:09 | Tahvoina
Přerobila jsem obrázek z japonského anime Vampire Knight a je na světě nový upravený Senri Shiki (upír)

Světě jásej- přichází ti posila

25. února 2016 v 20:04 | Tahvoina

Zraková lahůdka

24. února 2016 v 20:59 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně
Dnes jsem viděla několik obrázků s kterými se vám prostě musím svěřit a aby jsem vás náhodou neurazila tak vám moc ale skutečně moc děkuji, že se díváte na můj blog a sledovanost byla dnes skutečně vysokáUsmívající se.
Tak už tu nebudu kecat bláboliny aby jste nezemřeli od nudy. Přeji hezké koukání na obrázky a krásny den vám všem.
mliečna dráha nad chatou pod soliskom

Mliečna dráha nad Chatou pod Soliskom

cífersky rybnik

Cíferský rybník

temešská skala

Temešská skala

Na Slopskom vrchu

Na Slopskom vrchu

súľovské skaly

Súľovské skaly

Hriňovké lazy

Hriňovské lazy

Lesnícke sedlo

Lesnícke sedlo

Kysuce- Záblatie

Kysuce- Záblatie

aby som náhodou neporušila autorské práva všetky fotky sú zo stránky http://www.ttstudio.sk/galerie/slovensko/
Krásny zvyšok dňa praje vaša Tahvoina Smějící se

Sitno

23. února 2016 v 18:05 | Tahvoina |  Příroda, cestování a zvířata

Vrch i zřícenina

Vrch Sitno
Sitno s nadmořskou výškou 1009,2 m. je nejvyšším vrchem pohoří Štiavnických vrchov. Leží asi 5 kilometrů jižně od Banské Štiavnice. Andezitové stěny obklopují ze tří stran vrchol, na němž stojí rozhledna, nedaleko vrcholu stojí Vysílač Sitno. Na východním úbočí hory leží zřícenina hradu Sitno. Pod horou se nachází jezero Počúvadlo.
sitno
Zřícenina
Vrchol Sitna, který má na severu a jihozápadě strmé skalnaté stěny, byl výhodným místem na obranu před nepřítelem už v pravěku. Z tohoto období pochází mohutné opevnění, které mělo příčný val oddělující kultovní část hradiště od akropole, ve středověku již nevyužívané. V první polovině 13. století vzniklo rozsáhlé opevněné hradiště, které se obtáčelo kolem vrcholu Sitna až po strmé skály. V nejzranitelnější části byl postaven hrad, který měl za úkol střežit nejdůležitější přístupy a současně sloužil i jako poslední útočiště obráncům. V 16. století byl dobudován barbakán, stojící před hradem. Jeho úlohou bylo po prolomení obrany chránit vchod do hradu před přímou dělostřeleckou palbou.
Sitniansky hrad mocná pevnosť opradená povesťami
Tatárska lúka
Tatárska lúka je pěkná horská louka. Vede ní náuční chodník Andreja Kmeťa a náuční chodník Sitno. Je z ní krásný výhled na vrcholové skaly Sitna.
autor obrázku HIKING.sk
Ukázka z knihy: Povesti spod Sitna: Zakliate vojsko v Sitne
Nikto už nepamätá časy, keď na Sitne sídlil mocný knieža Ctiboh. Býval vo veľkom zrubenom hrade a s ním tam žil i veľký kňaz Bohdan. Obyvatelia hradu i okolia neboli ešte kresťanmi, nepoznali kríž- stalo sa to ešte vtedy, keď naši pradedovia boli pohania. Okolitý obyvatelia sa schádzali na letnice na Sitne, tam bývali slávnosti, tam pohania obetovali svojim bohom a po obetách sa usporiadúvali hostiny. Ctiboh mal dvoch synov, Drahoša a Ľuba. Bratia boli ako jeden, keďže v ich veku bol len malý rozdiel. Knieža ich mal rád, i veľký kňaz Bohdan ich mal veľmi rád. Miloval ich aj sitniansky ľud, lebo boli chrabrý a súci ako levy. No po bujnom živote nastal na Sitne smútok. Starý knieža Ctiboh zaľahol a zacitil svoju poslednú hodinu.
...
(pak se to v knihe rozpisuje to se mě nechce ale Ctiboh umře, řekne synum ať Drahoš vládne, ať se mají rádi. Ale synové neposlouchnou a budou jako šelmy ceřící zuby na sebe. Budou mezi sebou bojovat a kněz Bohdan je zakle nad tím co uvidí jak mezi sebou válčí ať se z nich stanou skály a ať vstanou až je národ Slovenský bude potřebovat a každých 7 let se ptají jestli je už čas.)

Jakou cestou

23. února 2016 v 18:01 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně
Hello my friends!

Dnes v tu nejnudnější hodinu (v ty ostatný jsem měla hlavu plnou češtiny a matiky a jiných věcí) mně napadla zajímavá myšlenka, kterou sem svou mysl zaměstnala na nějakou tu chvíli. Čím v budoucnu být. Spisovatelka? Zpěváčka? Heligonkárka? Herečka? Režisérka? Programátorka? Nebo to prostě nechat na náhodu a zatím jít na gympl pro nerozhodné lidi jako jsem já? Táta by chtěl abych byla programátorka jako on. Maminka by byla ráda aby jsem se věnovala nějaké hudbě a jako ségra v budoucnu si založila nějakou tu kapelu (ségra má skupinu ARYATA a schání někoho kdo hrá na bicí a miluje metal). Děda by chtěl aby jsem byla heligonkárka jako např. Vlasta Mudríková. Babička jde s dědou a maminkou zároveň. Nom, a ségra miluje knihy a podporuje mně spolu s maminkou ve psaní knížky, no jinak je ségre docela jedno co budu- hlavně aby mi to vyhovovalo. Rozhodnout se čím být je moderní době skutečně zložité a přesadit se ve světe literatury v těchto horách knih je těžké, ale kdybych přerazila jako například paní J.K. Rowling tak to by nebylo špatný. Jenže jak se přesadit... Podobně jako u literatury tak je to i s hudbou a v těch masách písniček aby nějaké písničky od mé budoucé skupiny prorazili... A být heligonkárkou to by nebylo vůbec špatné, taky by nebylo špatné být programátorkou s výborným platem. A co si vybrat teda skutečně netuším, ale nejkrásněji se poslední dny rozkvétá má kniha jako krásné poupátko růže v krásný růžový keř. Jinak pro zajímavost prológ do mé knížky má už šest stran a jen doufám, že šesti stranové prológy nejsou příliš dlouhé. Přeji krásný den a dovidzeňia! :)
book world

Nabírá síly

19. února 2016 v 15:01 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně
Moji drahí čitatelia !

Môj prológ, ktorý píšem do mojej knihy konečne naberá sily a keďže stále premýšľam nad tým čo tam napísať som nemohla písať sem začo sa vám ospravedlňujem (a žiaľ ľudí čo sleduje môj blog je akosi menej).
Ako iste viete píšem knihu, ktorú snáď niekedy dopíšem a stanem sa spisovateľkou. Raz som videla na blogu (http://piesen-fantazie.blogspot.sk/2015/12/salku-caju-slovensku-knihu-prosim16.html) tento obrázok a napadlo mi, že by mali byť slovenský a český spisovatelia podporovanejší... Len tak pre zaujímavosť môj prológ má už štyri strany. (Teraz sa sústreďujem iba na prológ a na zvyšok knihy teraz nemyslím).

šálku čaju