Listopad 2015

Zdají se mi zajímavé

23. listopadu 2015 v 17:53 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně
Nevím proč ale zaujali mě jejích vzhledem. Doufám že se budou líbit i vám a budete o něco moudřejší. Takže se klidně můžete začíst do těchto písmenek... (Jsou to hrady ne zámky a kaštieľe). Promiňte, že tady není Bratislavský hrad ale ten znají všichni a nechci omílat pořád informace které slyšíte vždy když se spomene Bratislava.

Devín (Devínsky hrad)

Tenhle hrad je na Slovensku docela známým. Líbí se mi jak je postaven jako zajímavě hlídá dvě řeky. Hrad má jedny z nejpohnutějších ale i nejbohatších dějin z hradních sídel na Slovensku. S existencí někdejšího hradiště se spojuje přítomnost keltského a později římského etnika na našem území. Hrad byl svědkem slávy i pádu Velké Moravy, prvního slovanského státního útvaru na území Slovenska, a byl důležitou součástí soustavy pohraničních pevností Uherského království. Spolu s nedalekým Bratislavským hradem tvoří dvojici významných reprezentantů slovenské národní historie.
devín studňa lásky
Devín

Lietava

Starší názvy Litova, Letava, Lethawa, Zsolnalitva.
se nachází na Slovensku v Žilinské kotlině na strmém hřebínku mezi obcemi Lietava a Lietavská Svinná v nadmořské výšce 635 m n. m. V současnosti jde o rozsáhlou a relativně dost zachovanou zříceninu.
Lietava
Lietava

Pustý hrad

Zvolenský hrad nebo Starý Zvolen je hradní komplex v katastrálním území města Zvolen nad soutokem Hronu a Slatiny v nadmořské výšce 475-571 m. Skládá se ze dvou hradních komplexů: dolního a horního hradu. Nejstarší středověkou stavbou na pustém hradě je věž královského komitátního hradu z 12. století. Spolu s příslušejícím opevněním se nachází na nejvyšším místě hradního kopce - na kótě 571 m. Nejstarší zprávu o Zvolenském (Pustém) hradě obsahuje vyprávěcí pramen nazývaný Gesta Hungarorum (Činy Maďarů), napsaný na počátku 13. století.
Pustý hrad

Starý hrad

Starý hrad či Starhrad (nazývaný také Varínsky hrad, Varín, Warna, Varna, Owar, Owaar nebo Starigrad) je zřícenina hradu nacházející se na pravém břehu řeky Váh nad Domašínským meandrem, na severozápadním Slovensku. Nedaleko na protějším břehu se nachází rekonstruovaná zřícenina hradu Strečno. Hrad byl postaven na ochranu staré cesty procházející Povážím nedaleko od brodu, kde cesta přecházela z pravého břehu Váhu na levý. Hrad patřil k panství Varín a zpočátku se také tak jmenoval. První písemná zmínka pochází z roku 1267. Dnešní název Starý hrad dostal až po postavení hradu Strečno, které převzalo jeho strážní funkci.
Starý hrad
Starý hrad

Už máme sníh

23. listopadu 2015 v 17:22 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně
Dnes jsem se s vámi musela zduvěřit s nádherní věcí co se stala. Začalo sněžit! Je pravda sněžilo aj včera ale hnes se to i roztopilo. Ale teraz je večer a sneh stále drží. (fotka keď ešte snežilo a snehu ešte len pribúdalo)(sorry, že píšu československy ale nevěděla jsem se rozhodnout jakou řečí mám psát)
náš prvý sneh

Snažím se

22. listopadu 2015 v 16:25 | Tahvoina |  Záliby, zájmy a podobně

Zatím...

...snažím se napsat knihu. Vím, že by to mělo být historické fantay (typu Hobbit nebo něco takového). Ale mám spisovatelský problém a docházejí mi nápady. Zatím mám rozepsané dvě knihy jedna odehrávající se v létě a ta druhá se odehrává v tuhé zimě, v krajině věčné zimy a ledu. Tu letní jsem začala psátt jako pvvú a napsala jsem (nevzopínám si přesně) asi deset strán. Asi předevčírem jsem začala psát novou knihu (ta zimní) prostředí připomíná mé milované Tatry a hlavní postavou je kluk, který zatím nic nechápe. Jeden nejmenovaný starec bude jeho učitelem a pak se kluk dozví, že jeho učitel je čaroděj. Jen doufám, že tuhle knihu někdy dopíšu. A když ji dopíšu dám vám mí milý fanoušci vědět.
život s knihou

Chtěla bych být spisovatelkou

Možná se to někomu muže zdát jako hloupost ale už od mala mě bavilo psát krátké příběhy. Jsem obrovská fanynka knih jako jsou Harry Potter, Hobbit, Pán Prstenů, Odkaz dračích jezdců a podobně. Nevím čím bych chtěla být z těch normálních povolání ale psát by se mi líbilo a byla by to i zábava.
books

Miluju zimu a těším se na ní

21. listopadu 2015 v 14:24 | Tajga |  Záliby, zájmy a podobně
Teď mám před sebou problém... Nevím jak to napsat... Ale napíšu to takhle: Těším se na sních, na led na kterém tančím i když nechci (a často uklouznu Smějící se). Miluju lyžovíní i když jsem se lyžovat naučila jen minulý rok.
Prý má být touto zimu pořádná zima, sních a vše co k tomu patří. Moc se těším až to nevín jak napsat.
snehové srdce winter heart

Slnko svieti, voda láka, postavme si snehuliaka !

Je sice pravda, že mírně přimrzám, když ve sněhu dělám hlouposti ale je to zábava. Je zajímavé pozorovat zamrzlou krajinu. A ještě k tomu: Většina dospělích ani paty nevytáhne z domu takže tehdy je náš dvorek i ulice celá pro mě. A taky je mimořídní zábava sledovat mou malinkatou čivavu předírající se několik centimetru hrubým sněhem. A miluju psí záprah (obvykle jen s jedním psem). No, na neštěstí pejsek, kterého jsem vždy zapřáhla do saní už nežije. Tak od té doby já s čivavou táhneme prázdné saně z Týtešu (v Sereďi).

Zopár fotek zimušky

zimushka
zimushka
zimushka

Jsou milí

21. listopadu 2015 v 13:57 | lmetalgirl |  Hudba

Ano, mluvím o metalistech

Jo, na venek se tváří drsně a brutálně ale není to tak.
Jo, záleží i jakého metalistu potkáte a jaký metal uslušíte (existuje mnoho druhu metalu).
Je to zajímavé, o metalistech si každý myslí, že jsou to trpáci, kteří pijou kouří a nadávají ale nejsou takový všichni. Jsou to normální lidi, kteří si život užívají skamarádí se s každým a na koncertech, když uvidí, že nevidíte na svou oblíbenou skupinu klidně vás pustí dopředu :)
Koncert Amaranthe

Najkrajšie slovensko Naj foto

20. listopadu 2015 v 15:08 | Tahvoina |  Příroda, cestování a zvířata
Áno, Maledivy sú krásne. Áno, Karibik je snom skoro všetkých z nás. Pravda, vo svete je úžasne (hlavne keď sú prachy). Často sa ľudia opúštajú a snívajú o rôzných destináciach, kde je krásne, kde by chceli bývať pritom majú toľko krásy prakticky pod nosom, o čom vás snáď presvedčia aj nasledujúce fotografie. Tieto fotky som našla medzi tými najkrajšími a na mojom blogu by hrozne chýbali (len dúfam, že neporušujem žiadne práva ale som iba fanynka)

Lomnický štít (foto: Uncle Laco)

lomnicky stit

Roháče (Foto: www.europeanquartet-eng.com)

Roháče

Veľký Rozsutec (foto: Michal Balada)

michal balada
michal balada

Pieniny (foto: Michal Balada)

michal balada

Nízke Tatry z Malej Fatry (foto: Michal Balada)

michal balada

Vysoké Tatry, Velká Studená dolina (foto: Michal Balada)

michal balada

Malá Studená dolina - Téryho chata(foto: Michal Balada)

michal balada

Roháče - Liptov (foto: Michal Balada)

michal balada

Bratislava

neviem kto fotilVčerejší koncert

8. listopadu 2015 v 10:27 | Tahvoina |  Hudba

EMBRACE THE DARKNESS

Ti kteří byli na koncertě určitě vědí, že koncert se konal v Praze v klube Buben o 19:00 hod.
My jsme přijeli asi o hodinu dřívěji než začnou hrát ale aspoň jsme si pokecali se Sethem a ostatními.

O Embrace the Darkness

Je to docela nová skupina hrající Melodic Death metal s trochou Doomu.
Členové:
Seth Corttus (vlastním jménem Aleš Krupica)-Growl,Scream
Thar (vlastním jménem Stanislav Žoldak)- Violin
Nergal (vlastním jménem Jindra Bubeník)- Guitar
Petr Hejč- Drums
Basák (vlastním jménem Honza Šmerda)- Bass
Emák (vlastním jménem Martin Zejda)- Guitar

Jak jste si mohli všimnout je to česká skupina a pocházejí z Kuřimu.

O koncertě

Jedním sloven skvělíííí. Ale nebyl to přímo jejich koncert, byla to finálová soutěž. Jasně byli mezi nejlepšími. Vystoupili jako první a pravduříci měli asi nejvíc fanoušku. Přiznávám poslední kapelu jsme neslišeli proto, že jsme jeli už domu (nebydlíme v Praze).
Všichni jsme kroutili vlasmi hezky podle hudby, všichni jsme spívali na plné hrdlo a všichni jsme si užívali.
Metalisti jsou moc milí lidé. Tváří se drsně ale jinak Seth je činčila (a doma má činčili 2). Skvěle jsme se vykřičeli growlem a pokecali si s novými kamarády (Jenifer a spol.).

Seth Corttus

korpus

Thar

thar

Basák

bass

Nergal

nergal

Petr Hejč

petr

Emák

martin

Jiné foto

ja a on
ja on a segra

Dětská fantazie

7. listopadu 2015 v 12:02 | Tahvoina |  Anti realita
Dětská fantazie je na tom omnoho líp než ta dospělácká.

Dvořák v popelnici

Dnes jsem na internetu četla takový článek jak si vzpomíná dnes už sedmadvacetiletý programátor na to, jak vždycky při popelnicích málem skolaboval. On se však ani nebál tak nádoby na odpadky, jako spíš nebezpečí, že na něj z toho kontajneru vyskočí herec Josef Dvořák. :D To je nádherný příklad o dětské představivosti.
j. dvorak

Vzpomínky na mojí dětskou fantazii :D

Já si například moc dobře vzpomínám jak jsme si se ségrou hráli, že jsme lvi. Seděli jsme na sivém kameni ve skutečnosti na gauči a pozorovali jsme savanu před sebou (ve skutečnosti koberec). Pak jsme běhali po čtyřnožky po celém obýváku a honili jsme neviditelné gazely. :D Teď se nad tím směju ale tehdy mi to připadalo jako skutečnost.
lion

Slova většiny rodičů

"Přestaň kreslit malovat hlouposti, fialový sloni nejsou!" pronese zoufalá maminka nad malbou svého malého potomka a vrátí se do kuchyně k vaření.
purple elephant

Všichni jsou závisláci na býlích

2. listopadu 2015 v 17:31 | Tahvoina |  Anti fantazie

Vývoj: Člověk stratil jen pár chlupů a vynašel brejle

Všichni nosí brejle, podle nich jim to pomáhá vidět, je to jejich stajl ! To je katastrofaaaa!!!!
Jo, brejle chvilkvě pomohou vidět ale pak si to oko navykne na brejle, že vidět nemusí- no a máme tu obrovský problém: oko si navykne nevydět, Vám se pokašle zrak a budete pořát dioptrie zvyšovat. Skutečně Vám brejle stojí za Váš zrak ??? Možná si teď myslíte, že tady plácám hlouposti ale to co tady píšu je PRAVDA. A vím to, protože jsem měla brejle nosit taky. Nenosím je a mám zrak v pohodě. A paní doktorka řekla, že jak jsem brejle nosila tak se mi zrak ničil a teď jak jsem bez nich tak vidím lépe než orel. A něco takového se stalo i mé mamince a kamarádkám.
brejle