the Best Swords

6. října 2015 v 18:25 | Tahvoina |  Filmy
Určitě se líbíly i vám a to zapřít nemužete :) A po některých toužím.... Ještě, že snít je povoleno :D Tady jsou najduležitější meče :) A předem se omlouvám, že některé věci nevím jak se řeknou česky, proto jsou slovensky.

Glamdring

Gandalfův meč- Vrahomlat
Je to jeden a půl ruční meč. Byl kovaný pro Turgona, krále Gondolinu 1. věku. Glamdring byl použit v bitvě jen 2 krát v 1. věku. Turgon ovládal Glamdring v Nirnaeth Arnoediad, a na podzim Gondolin. Již více než 6000 let zmizel, dokud Gandalf (a společnost) zjistil, že je (spolu s Žihadlem(Sting) a Orcristem) v "jeskyni Trollové" Gandalf pokračoval s používánim Glamdringu díky událostem Pán prstenů, a to je nyní v bezpečí v trezoru v pokladnici Minas Tirith.
glamdring

Narsil/Anduril

Aragornův meč
Anduril= plamen západu. Narsil byl roztříštěn a pak po desítkách let byl znovu skut na Anduril. Nechal ho skut Elrond a pak ho pronechal králi Gondoru Aragornovy. Došlo k očarování, takže čepel, který byl sestaven že by neměly být potřísněn nebo zlomen, a to i v porážce.
narsil/anduril

Orcrist

Thorinův meč- skřetodrv
Je to elfský meč z Goldolinu. Orcrist mal krásnou pošvu a zdobenou kukoväť. Tam byli runy, podle kterých má meč jméno. Používal ho i Legolas
orcrist
orcrist and legolas

Žihadlo/Sting


bilbo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama