Ako fantasmagorit

22. října 2015 v 17:39 | Tahvoina |  Anti realita
Konečně píšu další článek kde se dozvíte jestli jste taky člověk žijící ve fantazii. Já jsem fantasmagor pokud jste i vy napište do komentů.

Pro neznalce- co je fantasmagorština

Fantazie je místo, kde se můžete vybláznit a snít navěky. Fantazie nemá hranice, asi jediné její omezení je to, že někdy vás někdo snít nenechá anebo sníte a nedávate pozor při realitě (např. ve škole). V tomhle světě jménem fantazie se můžete přesouvat v čase, místech. Můžete si představit místnost ve které jste nikdy dotehdy nebyli, přičem se opíráte o opis dané místnosti. Umíme si představit např. zvířata, které jste nikdy neviděli a ani neznali. Na fantazii je nejhlavnější to, co v realitě neexistuje. A to je nejlepší únik před realitou. Tenhle druh představ mají všichni tvořivý lidé (např. spisovatelé, skladatelé ale i obyčejní lidi jako jsem já).
boooks fantasy

Jak fantasmagorštit

To je úplně jednoduché. Prostě propusťte ji ze své hlavě a žijte naplno. Snažte si z vašich problémů udělat v mysli jen malinkatý hrboleček na chodníku, který jednoduše přeskočíte a z problému jste udělali jen přijatelnou věc. A i to je krásná fantasie- pozitívní energie. Člověk si jen musí umět představit to co neexistuje a v budoucnu může použít v praxi.Nejjednodušší formou fantazie jsou ty případy, kdy obrazy, myšlenky vznikají bez speciálního záměru z naší strany. Např. když posloucháme člověka mluvit o tom, co se mu stalo, bez toho, že by jsme si schválně dali takový cíl. Mimovolně si představujeme to, o čem člověk mluví. Když se koukáte k oblacím, představujete si je jako tváře, zvířata a podobně. Už jste si možná všimli, že fantazie vám pomáhá při vybavování představ. Často si to ani neuvědomujete, ale naše vspomínky jsou neúplné a tehdy nám fantazie pomáhá domalovat zapomenuté a máme celiství obraz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama