Absolutní vrchol fantazie

6. října 2015 v 17:10 | Tahvoina |  Filmy
Výstižný název (jsem na sebe pyšná :) )
Já to miluju a jsem určitě nesjvětší fanynka těchto filmu od Petra Jacksona! Tady jsem se snažila napsat o každém díle co se mi nejvíc líbilo a o čem to bylo pro ty c to neznají.

Jak spoznat skutečného fanouška?

Určitě musel alespoň jednou absolvovat maraton Petra Jacksona. Co to je? Je to jednoduché ale časovo náročné. Za jeden den si koukněte všechny díly Pána Prstenů a všechny díly Hobbita. Já jsem maraton Petra Jacksona absolvovala a doporučuju protože: souvislosti si pamatujete a nic nevynecháte a máte to všechno nakopě.
peter jackson

Co je zač Peter Jackson?

Jeden z mála lidí, které považuji za géniuse. Tenhle 54 letý režisér dokázal režírovat až 4 scény najednou: Palec Nahoru Peter. Taky jak herci říkali ani nebyl nervák všechno stihnul, všechno zvládnul a mnoho věcí si dělal sám. Už jako malý kluk se snažil natáčet. Pochází z Nového Zélandu a je i držitelem Oscara (a zaslouží si ho).
A jako sám přiznal při natáčení o hobbitech shobbitněl (stloustnul) :)
Nejprve byla natočena sága Pán Prstenů a až pak sága Hobbit. Jako určitě všichni víte je to podle knih J.R.R. Tolkiena.

Pán Prstenů- Společenství prstenu


Jsem prostě fanynka a dávám tomu milion zlatých hvězdiček. Mělo to děj bylo to skvělý a nic tomu nechybělo.
Děj: Mladej hobbit Frodo Pytlík z neznámého kouta Kraje svěřili důležitou úlohu. Musí podstoupit nebezpeční cesti napříč Středozemí do temné krajiny Mordor, zničit Prsten Moci, a tak zastavit Stín. Jak je vidět z názvu. Bude společenství: Legolas(elf), Gimli(trpaslík), Gandalf(čaroděj), Boromir(člověk), Aragorn(člověk), Samvěd Křepelka(hobbit), Pipin a Smíšek(hobbiti) a samozřejmě Frodo(hobbit). Více přezrídět nebudi i když bych toho tady dokázala napsat celé litánie (znám to naspamět).
the fellowship of the ring

Pán Prstenů- Dvě Věže

Prostě skvělí. Děj: Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci začíná tam kde první skončil. Opět je hlavním hrdinou hobbit Frodo. Ten se získal od svého příbuzného Bilba magický prsten po kterém touží temný Sauron a tak se dostal do samotného centra souboje mezi silami světla a temnot. Frodo jako vůdce společenství složeného z jeho přátel, kouzelníka, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků pokračuje na cestě na vrchol sopky, aby zde prsten jednou provždy zničil. První díl byl nominován na Zlatý glóbus a získal cenu AFI. Díky zájmu diváků překročil zisk 350 milionů dolarů a především přesvědčil příznivce knihy, že tento dnes již klasický příběh lze úspěšně zfilmovat. Tady v druhém dílu budeme taky svědky války o Helmův žleb a hobbiti se setkají s moc zajímavými tvory podobajícími se na stromy.
Rozdělením Společenstva na skupinky se děj zrychlil a filmu to dost prospělo. Navíc se objeví krásně monumentální bitvy - především ta závěrečná u Helmova žlebu, která již vešla do dějin. Při jejím vyvrcholení mi na pár sekund přestalo tepat srdce - opět úžasná kombinace obrazu a fenomenální hudby mistra Howarda. Snad mě jen trochu nudily ty věčně pochodující stromy, ale jen maličko a navíc mi to pak pěkně vynahradily.
two towers

Pán Prsenů- Návrat Krále

No jasně Aragorn. Kdo je bez koruny bude znovu králem. Skvělí a ještě nekolikrát SUUUPEEER
Třetím dílem vše vyvrcholilo. Jak se říká: 1= Skvělí
2= 2X skvělí
3= 3X skvěli
Děj: Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobbiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem? A za jakou cenu? To vás radši nechám v napětí !!!
the return of the king

Hobbit- Neočekávaná cesta

Tohle se odehrává ještě před Pánem Prstenů! Já jsem měla skvělej pocit z toho. Viděla jsem obě verze: Prodlouženou i normální a oplatí se to kouknout.
Děj: Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten "miláška", který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit.
an unexpeted jurney

Hobbit- Šmakova dračí poušť

Znovu sa nám tady objevil Bloom v roli Legolase, je to prostě holčička. Ale akční holčička! Alespoň Tauriel mu dodává mužnost. Druhý díl byl skvělý a v kině ještě lepší! Ale ještěže sem Jackson hodil ženskou protože v knize chyběla a tady to mimořádně prospělo.
Děj: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobbita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka - nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti.
the desolation of Smaug

Hobbit- Bitva pěti armád

Tak to je doják a napínák jako hrom. Pokaždé se rozbrečím a pak to musím prodejchat a pokaždé se mi několikrát zastaví srdce. A v kině brečelo celé celučičké kino, to kdybi jste vyděli pohledy některých diváků. Já i Oskar a taky Lenka jsme prečeli nacapený na rodičích ale taky jsme se nasmáli jako nikdy předtím.
Děj: uzavírá epické dobrodružství Bilba Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. Ale dál vás znovu nechám v napětí a musíte si to kouknout :)
I když někdy Bilba zastínili Thorin a dva bratři Kili a Fili při kterém jsme všichni brečeli :)
the battle of the five armies
the battle of the five armies

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama