Harry Potter

15. srpna 2015 v 18:55 | Tahvoina |  Knihy
Tahle kniha mně hned od začátku zaujela a knihy sem zhltla jako ten nejsladší cukrovinku. Je to celá serie, která má 7 častí. Přiznávám sedmičku jsem ješte nedočetla ale mimoŕádně se teším. Asi má nejoblíbenější část je štiřka- Harry Potter a ohnivá čaša. Nevím jak se to řekne Česky, protože jsem Slovenka žijící v ČR, proto to čtu raději v rodném jazyce tak mi prosím omluvte za chyby které su tu mohou objevit.

Harry: je to kluk, který v den svých 11. narozenin zjistí, že je kouzelník a jeho rodiče nezemřeli při auto havarii ale zavraždil je asi nejtemnější čaroděj Lord Voldemort (Tom Raddle). Ve všech letech s kterými nám roste před očima vydíme jaká dobrodružství prožívá se svími kamarády na Střední kole Čarodejnické- Bradavice. Na Bradavicích jsou 4 koleje a jeho třídící klobouk zařadí do Nebelvíru (Chrabromil). Jeho nejlepší přátelé jsou Hermiona Granger a Ron Weasley. Jeho nejneoblíbenějším učitelem je Severus Snape a učí obranu proti černé magii. V čtvrtém díle se dozví, že je to Smrtijed (Smrťožrút). No o nekolik let se také dozví proč Snape Harryho nenávidí. Snape byl totiž zamilován do Harryho matky Lilly, no James Potter mu Lilly přebral a vzal si jí za ženu.

Nedokážu tu slovy napsat sšechno co v sobě cítím a jaký sem z toho mněla dojem ale paní J.K. Rowling obdivuju a je pro mně vzorem ke knize, kterou sama píšu. Celkovej dojem to na mně udělalo na jedničku a tyto knihy jednoznačně doporučuji všem věkovým kategorijím. Tato kniha přitáhne i ty co knihy nikdy nečetli (má máma a táta sú dúkazem).

Puvodně mněl Harry zemřít ale fanoušci paní Rowlingovou předce jen přemluvili a přežil. Často jeho život visel na špagátku ale je to hrdina a získá si srdce všech. V jedničce potká taky tří hlavího rafana, ve dvojce Baziliska- obrovskýho hada a v třetím díle se setká s vrahem Siriusem Blackem a zjistí, že je to jeho krstní otec a že vrach to není ale bylo to naj neprávem přišité a jel do kouzelníckeho vězení (Azkaban) beze soudu a kvuli Petrovy Petegrwovi uteče ale jak. Sou jenom 4 neregistrovaní animágusové a tím byl Harryho otec, Sirius Black, Peter Petigrew a Rita Skeeter. Mozkomorové nevnímají zvířata tak jako to dělají s lidma proto Sirius utekl v podobě černého psa.
Této serii knih jednoznačně doporučuji. :)
harryfriendsfriends
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 wonderland01 wonderland01 | 15. srpna 2015 v 19:33 | Reagovat

Harryho Pottera zbožňuju ,ale popravdě ,možná by byl film o něco zajímavější kdyby Harry zemřel. Přece jenom by to nikdo nečekal. :) Knihy jsem přečetla protože hodně lidí říkalo ,že jsou lepší jako filmy. Ale mě si přece jenom získaly ty filmy. Ovšem o něco víc mám ráda sérii Hobita. :) Je to krásně zpracovaný článek. Jen tak dá! :)

2 lmetalgirl lmetalgirl | Web | 15. srpna 2015 v 20:14 | Reagovat

[1]: Máš blog? Ráda bych si jej přečetla.

3 Tahvoina Tahvoina | Web | 15. srpna 2015 v 20:15 | Reagovat

Moc deǩuju mně si taky získal Hobbit a Pán Prstenu ale myslela sem si, že Harryho nesmím vynechat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama